Sıkça Sorulan Sorular

Keçi sütü formülü ne zamandan beri var?

Tam yağlı keçi sütünden üretilmiş keçi sütü formülü ilk olarak yaklaşık 30 yıl önce Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılmıştır.

Golden Goat® inek sütü formülleriyle karıştırılabilir mi?

Bütün formüller, her kaşıkta belirli miktarda besin maddesi sağlamak üzere hazırlanmıştır. Farklı formülleri karıştırmak, besinin uzun vadede aşırı yoğun veya yetersiz yoğunlukta olması riskini taşır. Bu da bebeğinize rahatsızlık verebilir veya besleyici maddelerde dengesizliğe sebep olabilir. İnek sütünden Golden Goat®’a geçiş yapılırken formüllerin kısa süreli olarak (3-7 gün gibi) karıştırılması sorun teşkil etmez.

Ayrıca bebeğin midesinin bozulmasına sebep olabileceğinden formüllerin sıklıkla değiştirilmesi tavsiye edilmez.

İnek sütünden Golden goat®’a nasıl geçilmelidir?

En iyi yöntem, 3-7 gün arası bir süreçte formülleri dereceli olarak değiştirmektir. Hazırladığınız şişeye koyduğunuz inek sütü formülünün bir kaşığını golden goat® ile değiştirmekle başlayın. 1 veya 2 gün sonra bir kaşığı daha golden goat® ile değiştirin ve bütün kaşıklar için Golden Goat® kullanana kadar bu işlemi tekrarlayın.

Yaptığınız her değişikliğin ardından bebeğinizin tepkisini izleyin. Eğer bebeğiniz formülü istememe veya tükürme gibi olumsuz tepkiler veriyorsa formül değişikliğini daha uzun bir süreye yaymanız gerekebilir.

Folik asit ve demir seviyeleri ne durumda?

Golden Goat®’de bulunan folik asit, B12, C, D ve E vitaminleri ve demir gibi vitamin ve mineraller, 6 ay ve üzeri* bebeklerin alması gereken miktarı karşılayacak düzeydedir.

Peki keçi sütünün kokusu nasıl?

Kullandığımız süt, sağlıklı koşullarda yetiştirilmiş besili keçilerden alınmakla birlikte toplanması ve üretimi esnasında da nazilçe işlenmektedir. Bu durum, formül sütümüzün tadının da kokusunun da güzel olmasını sağlamaktadır.

Yeni Zelanda’da keçiler nasıl yetiştirilmektedir?

Yeni Zelanda’da keçiler, gün ışığı ve temiz havadan faydalanabilecekleri, yanları açık ahırlarda yetiştirilmektedir. Ayrıca keçilerin gezmesi veya yatması için alanlar da mevcuttur. Keçiler istedikleri zaman beslenebilmektedirler.

Yeni Zelanda’daki keçiler ne yer?

Yeni Zelanda’da keçi sütü, bölgede yetişen otlar, yonca, kuru yonca, saman, silaj veya mera bitkileri ile beslenen keçilerden elde edilmektedir. Süt keçilerine ayrıca protein ve enerji sağlaması açısından mısır, arpa veya yulaf gibi tahıl içeren ek besinler verilmektedir. DGC çiftliklerinde süt keçilerine verilen besinlerin yüksek kalite keçi sütü formülü üretimi için uygun olduğu tespit edilmiştir.

Yeni Zelanda’daki çiftçiler antibiyotik kullanıyorlar mı?

Antibiyotikler de dahil olmak üzere Yeni Zelanda’daki bütün ilaçların kullanımı sıkı bir denetim altında tutulmaktadır. Antibiyotikler, bazı istisnai durumlarda enfeksiyon tedavisi için kullanılmakla birlikte tedavi döneminde ve tedaviden sonraki birkaç gün içerisinde alınan süt ıskartaya çıkarılmaktadır. DGC, sütte antibiyotik kalıntısı bulunmadığından emin olmak için her teslimatta rutin kontroller yapar.

Keçi sütü formülü başka nerelerde bulunabilir?

Keçi sütü formülümüz dünya çapında 20 ülkede golden goat® adıyla veya Karihome, Golden Goat ve Nanny gibi farklı isimlerle bulunmaktadır.